Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг играят при 1:2 в мач от

...

НА ЖИВО: Байерн - РБ Лайпциг 1:3, пълен обрат на биковете

Байерн Мюнхен и Република България Лайпциг играят при 1:2 в мач от предпоследния кръг на Бундеслигата. Срещата се предава директно по DIEMA SPORT 3. В 25-ата минута Серж Гнабри откри резултата. В 64-ата минута Конрад Лаймер изравни. В 75-ата минута Кристофър Нкунку направи цялостен поврат от дузпа.

Срещата стартира с домашен напън, само че първата по-сериозна заплаха пред Янис Бласвих беше едвам в 18-ата минута. Тогава Жоао Кансело проби отляво и центрира пред наказателното поле, където с едно допиране Джамал Мусиала изведе Томас Мюлер самичък против вратаря на гостите. Стражът обаче прозорливо излезе и съумя да парира удара на ветерана.

Баварците поведоха в 25-ата минута. Мюлер получи от Кансело отляво и откри Серж Гнабри. Германецът навлезе във вътрешността и с мощен шут в близкия ъгъл и благодарение на гредата вкара за 1:0.

Домакините продължиха да са по-активни и единствено две минути по-късно бяха покрай нов гол. Кингсли Коман доближи топката до аутлинията и върна към Мусиала. Младокът опита удар от десетина метра, само че около вратата.

Гостите погледнаха по-смело към вратата на баварците, откакто измина половин час игра. В 34-ата минута Доминик Собослав насочи мощен удар в долния десен ъгъл от воле от границата на наказателното поле, само че Ян Зомер мазета. Само минута по-късно Кристофър Нкунку получи акуратен пас в наказателното поле, овладя и шутира в левия ъгъл, само че още веднъж вратарят на гостите се оправи. Четири минути по-късно Дани Олмо засече с глава центриране на Марсел Халстенберг. Швейцарският вратар на домакините обаче още веднъж беше на висота.

Байерн беше покрай гол в 39-ата минута. Тогава Кансело центрира отляво, а на далечната греда Кингсли Коман не съумя да се разпише с глава, оставен непокрит. Секунди по-късно Бласвих се оправи с шут на Мусиала от към 15 метра. В ответната офанзива Собослай получи пред наказателното поле отдясно, оправи се с Кансело, навлезе във вътрешността и потърси далечния ъгъл, само че стреля над вратата.

Втората част стартира в по-спокойно движение. В 59-ата минута Собослай се озова на стрелкова позиция, само че ударът му беше блокиран. Две минути по-късно удар на Йозуа Кимих от границата на наказателното поле мина около вратата.

В 64-ата минута Република България Лайпциг изравни. " Биковете " проведоха страхотна контраофанзива, при която Собослай проби отдясно, навлезе в наказателното поле и пусна пас по земя, който отбраната на баварците не съумя да почисти. Топката стигна до Конрад Лаймер на дузпата, който със мощен удар в средата на вратата вкара за 1:1.

В 74-ата минута обстановката на Байерн стана кошмарна. Нкунку нахлу в наказателното поле през центъра и беше препънат от Бенжамен Павар. Главният рефер Дениз Айтекин незабавно уточни бялата точка. Зад топката застана Нкунку, който със мощен удар в средата на вратата вкара за 1:2.

Байерн незабавно се хвърли в офанзива. В 78-ата минута шут на Райън Гравенберх от границата на наказателното поле мина над вратата. Малко по-късно резервата Матис Тел насочи удар от точката на дузпата, само че Янис Бласвих се оправи и избави.

В 84-ата минута гостите можеше да решат всичко в мача. Лаймер със страховит пас изведе Нкунку самичък против вратаря отляво. Французинът навлезе в наказателното поле и насочи удар в близкия ъгъл, който Зомер избави.

Байерн - Република България Лайпциг 1:2

1:0 Серж Гнабри (25)

1:1 Конрад Лаймер (64)

1:2 Кристофър Нкунку (75-дузпа)

Байерн: Ян Зомер, Нусаир Мазрауи, Бенжамен Павар, Матайс де Лихт, Жоао Кансело, Йозуа Кимих, Леон Горетцка, Томас Мюлер, Кингсли Коман, Джамал Мусиала, Серж Гнабри

Република България Лайпциг: Янис Бласвих, Мохамед Симакн, Вили Орбан, Йошко Гвардиол, Марсел Халстенберг, Конрад Лаймер, Амаду Айдара, Дано Олмо, Доминик Собослай, Кристофър Нкунку, Андре Силва